Länsi-Säkylän teollisuusalue > Apetit Ruoka Oy


Apetit Ruoka Oy Säkylä                                                                                                               


Apetit Ruoka Oy Säkylä kehittää , valmistaa ja markkinoi asiakkaiden tarpeet ja vaatimukset täyttäviä vihannes- ja valmisruokapakasteita Apetit- tuotemerkillä.

Vihannespakasteiden ja valmisruokapakasteiden valmistuskapasiteetti on n. 30 000 tonnia vuodessa. Raaka-aineet tulevat pääasiassa noin 1 700 hehtaarin sopimusviljelyksiltä.
Vihannesraaka-aineita käsitellään tehtaalla noin 100 – 350 tonnia vuorokaudessa. Eniten käytetään porkkanaa, perunaa ja hernettä.Satokausiaikana raaka-aineiden vastaanotto ja käsittely tapahtuu pääasiallisesti kolmessa vuorossa kesä – joulukuussa.

  
Henkilökuntaa Apetit Ruoka Oy Säkylän tehtaalla on satokausiaikana noin 200 henkeä ja muuna aikana noin 140 henkeä.

Kysy lisää/lähetä palautetta


YHTEYSHENKILÖT

Tekninen päällikkö                           Tuotantopäällikkö
Petri Pyysalo                                    Maria Nurminen
Puh. 0104024370                             Puh. 0104024347
Fax. 0104024333                             Fax. 0104024322
Email
petri.pyysalo@apetit.fi             Email maria.nurminen@apetit.fi

Kunnossapitopäällikkö                      Sähkötyönjohtaja
Jyrki Tupala                                     Marko Haaparanta
Puh. 0104024375                             Puh. 0104024385
Fax. 010402333                               Fax. 0104024333 
Email
jyrki.tupala@apetit.fi               Email marko.haaparanta@apetit.fi
 
Kunnossapidon työnjohtaja
satokausituotanto
Tuomo Laine
Puh. 0104024374
Fax. 0104024333
Email
tuomo.laine@apetit.fi
 
Kunnossapidon työnjohtaja
kiinteistöt
Pasi Heino
Puh. 0104024372
Fax. 0104024333
Email pasi.heino@apetit.fi
 



   
   




 Sivun alkuun  Tulosta sivu